facebook Kyivtvyoutube trkНовости RSS

 

Бензин в Україні продовжує дорожчати

Понеділок, 02 лютого 2015 19:30

Автомобілісти, навіть затяті, вже поглядають на громадський транспорт, дехто оснащує чотириколісні газовими установками.

 

 

Вікторія Попович, журналіст:

 

- Петро — водій з більш, як 10 річним стажем. Для нього автомобіль, як говорили герої Ільфа і Петрова - не розкіш, а засіб пересування. Однак, через здорожчання палива ситуація змінилася.

 

Петро Кондратенко, водій:

 

- Сейчас уже к общественному транспорту отношусь с любовью, можно сказать. Потому что выручает, уже пересаживаюсь. Стараюсь больше уделять внимания ему, скажем.

 

А ось Василь поки не готовий відмовитися від автівки. Але, якщо бензин і далі буде дорожчати, чоловіку таки доведеться свого залізного коня загнати у гараж.

 

Василь Добринський, водій:

 

- Зарплати і пенсії не ростуть. А ціна — навпаки. Якщо і дали буде рости, то дуже імовірно.

 

Такі ціни на паливо експерти пояснюють високим комерційним курсом долара. Адже левова частка бензину в Україні - імпортна. На сьогодні країна забезпечує себе власним пальним лише на 20 відсотків.

 

Сергій Куюн, експерт ринку нафтопродуктів:

 

- 85 процентов —  это валютная составляющая в цене каждого литра нефтепродукта в Украине. Поэтому фактор курсовых колебаний является крайне важным и крайне чувствительным для данного сегмента. Только этот фактор валютный оказался сильнее, чем фактор снижения цен на нефть.

 

Додає вартості і податковий тиск на трейдерів нафтопродуктів.

 

Геннадій Рябцев, експерт ринку нафтопродуктів:

 

- Якщо казати про країни Європи, країни колишнього Радянського Союзу, то в них цей податок з роздрібного обігу підакцизних товарів запроваджується замість ПДВ. А у нас виходить, що і ПДВ, і плюс ще й податок з роздрібного обігу.

 

В експертному середовищі стверджують — вихід лише один. І це — збільшення власного видобутку нафтопродуктів та переробки. А поки цього не станеться, бензин дорожчатиме і надалі.

 

Вікторія Попович, Асан Емінов, телекомпанія «Київ».