facebook Kyivtvyoutube trkНовости RSS

 

Держава має щороку виділяти 5% ВВП на фінансування медичних послуг - Ірина Сисоєнко

Понеділок, 30 листопада -0001 02:00

Законопроект щодо медичної реформи вже готовий до другого читання у Верховній Раді, повідомила народний депутат України, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров'я Ірина Сисоєнко в ефірі аналітичного ток-шоу "Київ LIVE".

 

Після обговорення законопроекту за участю більш як 10 тисяч громадян, експертів, представників медиків і громадських організацій, "ми внесли майже 80% змін в урядовий законопроект. Оплачувати стовідсотково гарантований перелік медичних послуг буде виключно держава... Уряд має щороку виділяти не менш як 5% від ВВП на фінансування громадянам у медичних закладах тих чи інших медичних послуг.  Крім того, не лише екстрена медична допомога, а й усі види меддопомоги: операції, лікування дітей до 16 років, пологи - це все має оплачуватися за державні кошти", - зазначила депутатка.

 

Відповідно до законопроекту, обсяг меддопомоги визначатимуть парламент разом з урядом на момент голосування Держбюджету.

 

"Гарантований перелік медичних послуг разом з тарифами (вартістю медичних послуг) буде додатком до Держбюджету України, і народні депутати будуть на себе брати обов’язок, скільки вони виділяють коштів із бюджету, за що вони голосують, чи вистачить усіх коштів на покриття усіх необхідних послуг", - сказала Ірина Сисоєнко.

 

Всю дискусію щодо змісту медичної реформи та її можливих ризиків дивіться тут: