facebook Kyivtvyoutube trkНовости RSS

 

В Україну йдуть три штами грипу. Як захиститися від хвороби

Четвер, 12 жовтня 2017 16:42

Цього року в Україні очікують 3 штами грипу: Мічиган, Гонконг та Брісбен. Про це повідомив доцент кафедри дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології НМАПО ім. П.Л. Шупика Федір Лапій в ефірі «Київ Live».

 

За словами Лапія, вірус Мічиган є найнебезпечнішим і очікується у грудні-січні. Він є близьким родичем вірусу Каліфорнія 2009 року, тому люди, які мають імунітет до цього штаму, будуть також мати імунітет до вірусу Мічиган Вірус Гонконг почне циркулювати з січня. Він небезпечний насамперед для дітей та людей похилого віку.

 

Вірус Брісбен слід очікувати наприкінці лютого та у березні. Він відноситься до типу Б, який схильний до меншого поширення на відміну від вірусу типу А.

 

За словами експертів, убезпечитися та мінімізувати ризик захворювання грипом можна за допомогою специфічних та неспецифічних заходів профілактики. Неспецифічними є використання індивідуальних масок, здоровий сон, раціональне харчування, відпочинок, уникнення людних місць під час епідемії. До специфічних заходів відноситься щорічна вакцинація, яку медики вважають найефективнішим способом захисту.

 

Федір Лапій також нагадав киянам, що поширення вірусу грипу залежить насамперед від погоди. Так, морозна погода працює проти поширення вірусу, тоді як висока вологість, температура довкілля близька до 0°С сприяє збільшенню ризику захворювання.

 

Усю розмову дивіться тут: