Четвер, 07 грудня 2017 15:24

Дитячий терор: як виявити буллінг та убезпечити від нього дитину – поради експерта


«У кожному класі завжди є учні, які комусь не подобаються. У буллінгу (психологічному дитячому терорі)завжди є той, хто розпочинає цькування, жертва та спостерігачі. Зазвичай жертвами буллінгу стають діти, які чимось відрізняються від однокласників. І це не завжди ті, хто погано навчається. Це можуть бути діти, які добре навчаються, діти,проте відрізняються чимось зовні, мають будь-які особливості мовлення тощо», – розповіла в ефірі телеканалу «Київ» кандидат психологічних наук Наталія Бугайова.

 

Дитина, яка піддається буллінгу, - зазначила Бугайова, - психічно неврівноважена, має у подальшому психологічні проблеми: підвищена тривожність, нервозність,  боязнь суспільства. Такі діти, зазвичай, починають страждати на соматичні та психосоматичні захворювання, починають гірше навчатися, порушується режим сну.

 

Читайте також:Інтернетом шириться нова гра-вбивця "Червона сова"

 

Як зауважила експерт,не завжди діти розповідають дорослим про знущання. «Часто вони бояться розповідати, вважаючи, що їм не допоможуть або ще й додатково покарають. 

 

Але є певні маркери, які допомагають виявити, що дитина піддається цькуванню: 

 

1. Зміни у настрої дитини. Якщо дитина стає тривожною, дратівливою, погано спить, то це свідчить про те, що у неї не нормальний, не спокійний психологічний стан. При цьому дитина може категорично відмовлятися йти до школи.

 

2. Дитина змінила звичний маршрут до навчального закладу або почала постійно його змінювати. Зазвичай, це робиться для того, щоб не зустрітися зі своїми переслідувачами.

 

3. Пошкоджені особисті речі дитини: наприклад, вона повертається у брудному одягу, з порваними кишенями, відірваними ґудзиками.

 

Читайте також:До 2019 року в Україні створять 96 тисяч додаткових місць у дитсадках

 

«Все це повинно насторожити батьків, тому що, зазвичай, свідчить про насилля», - зазначила психолог.

 

Експерт порадила батькам при виявленні проявів буллінгу, одразу ж звернутися до викладача, директора навчального закладу, постаратися зібрати усіх учасників пригоди – дітей та їх батьків та зібрати педагогічний колектив. З’ясувати причини конфлікту та прийти до єдиного вирішення конфлікту. 

 

Читайте також:Експерт розповів, коли найкраще купувати лоукост-квитки

 

Проте, додала Бугайова, не завжди таким шляхом вдається вирішити цю проблему. «Якщо дитина повертається додому з явними слідами фізичного насильства, потрібно звертатися до правоохоронних органів», – порадила вона.

Залишайтеся в курсі головних новин України та Києва – підписуйтесь на наш FacebookTwitter  та Instagram

 


Залишайтеся в курсі головних новин України та Києва – підписуйтесь на наш Facebook, Google+, Twitter, Telegram та Instagram.

Адреса:

вул. Хрещатик 5-в,

м. Київ, 01001, 

Україна

Приймальня:

Тел./факс: (044) 278 59 91

e-mail:

Телефон гарячої лінії:
(044) 278 54 02
Служба телевізійних новин:
Телефон: (044) 278 51 00
e-mail: ;

Редакція публіцистичного мовлення:

Служба розвитку мережі:

Телефон: (044) 278 59 91

Моб.: (067) 467 57 22

e-mail:

Запитання та пропозиції

щодо роботи сайту:

e-mail: 

 

Комерційна служба:
(044) 278-64-51
(044) 278-59-91
(067) 467-57-23 (21)
e-mail: ;
;

Увага! Це тестова бета версія сайту.