facebook Kyivtvyoutube trkНовости RSS

 

На столичних трамваях з’явилися портрети Миколи Амосова та Бориса Патона

Понеділок, 12 лютого 2018 17:21

Відсьогодні, 12 лютого,  Борщагівською швидкісною лінією розпочали курсувати трамваї, прикрашені портретами Миколи Амосова та Бориса Патона у рамках проекту «Видатні українці».

 

Про це повідомляють у «Київпастранс».

 

Довідково: Микола Амосов - радянський та український лікар, учений в галузі медицини та біокібернетики, громадський діяч, академік Національної академії наук України (1969) та Академії медичних наук України (1993), лауреат Ленінської премії (1961), Державної премії УРСР (1978, 1988) і Державної премії України в галузі науки і техніки (1997). Директор Інституту серцево-судинної хірургії (1983–1988). Доктор медичних наук (1953), Герой України.

 

Він також широко відомий як письменник. Його повісті «Думки та серце», «Записки з майбутнього», «ППГ-2266», «Книга про щастя та нещастя» неодноразово видавалися у нас в країні та за кордоном.

 

Читайте також: У Києві запрацювала електронна база історичних пам’яток

 

Борис Патон - український науковець у галузі зварювальних процесів, металургії і технології металів, доктор технічних наук (1952); Президент НАН України (з 1962), перший нагороджений званням Герой України. 

 

Він є автором ідеї та одним з розробників методу електрозварювання м'яких тканин. За розробку та освоєння методу колектив авторів у 2004 році було відзначено Державною премією в галузі науки і техніки.

 

Читайте також: Підземний перехід на Майдані Незалежності реконструюють після демонтажу МАФів

 

Залишайтеся в курсі головних новин України та Києва – підписуйтесь на наш Facebook,  Twitter  та Instagram