facebook Kyivtvyoutube trkНовости RSS

 

У столиці запроваджено скринінг вад слуху у новонароджених

Вівторок, 13 лютого 2018 15:01

У Києві запроваджено систему раннього скринінгу новонароджених дітей на предмет виявлення вад слуху.

 

Як повідомила директор Департаменту охорони здоров’я Валентини Гінзбург, відповідне медичне обладнання вперше придбано коштом бюджету міста і передано до всіх пологових будинків Києва, а також у Міський медичний центр проблем слуху та мовлення «СУВАГ».

 

Вона зазначила, що виявлення у дитини тяжкого ураження слухової функції у віці старше 3-4 років призводить до несвоєчасного початку лікування і як результат – недостатнього ефекту подальшої слухомовної реабілітації.

 

«Натомість ми маємо статистику Центру «СУВАГ», яка свідчить, що близько 90% дітей, у яких вади слуху виявлено своєчасно та вчасно розпочате лікування, – соціалізовані та навчаються в загальноосвітніх закладах», – підкреслила важливість раннього скринінгу цієї патології Валентина Гінзбург.

 

Читайте також: У Києві 24 лютого почнуть ремонтувати станцію «Святошин»

 

Упровадження програми скринінгу новонароджених дітей на предмет виявлення вад слуху в пологових будинках дає можливість своєчасно виявити проблему, розпочати лікування (зокрема, слухопротезування або кохлеарну імплантацію) і з великою ймовірністю забезпечити дитині ефективне інтегрування у мовне середовище.

 

Читайте також: У пункті пропуску знешкодили скаженого єнота

 

«Простою мовою – це здорова дитина та щасливі батьки, які насолоджуватимуться не лише першими кроками малюка, а й першими, такими важливими словами «мамо» і «тато», – підсумувала Валентина Гінзбург.

 

Залишайтеся в курсі головних новин України та Києва – підписуйтесь на наш Facebook,  Twitter  та Instagram