facebook Kyivtvyoutube trkНовости RSS

 

Економічний зиск: Запуск «Північного потоку-1» та «2» зробить Німеччину головним енергетичним хабом

П'ятниця, 13 квітня 2018 14:36

У проекті «Північний потік-2» є економічні й політичні інтереси. При чому економічні інтереси переслідує не лише Росія, – зазначив в ефірі телеканалу «Київ» голова Інституту публічної політики Сергій Биков.

 

«Економічні інтереси з боку РФ зрозумілі – направити російський газ в обхід української газотранспортної системи напряму до Німеччини і Європейського Союзу. Але тут є й більш глобальний економічний зиск: якраз будівництво проекту «Північний потік-2» і його запуск разом з «Північним потіком-1»дозволяє ліквідувати в Україні статус головного хабу на європейському енергетичному ринку і передати його до Німеччини. Тобто у Німеччини також є економічний зиск», – розповів Биков.

 

За його словами, запуск обох проектів зумовить те, що ми не зможемо транспортувати 90 млрд м³ газу на рік. Україні залишиться десь 10-15 млрд м³.

 

«Але ми не можемо дозволити, щоб українська газотранспортна система перетворилася на звичайну трубу, яка нікому не потрібна. Тому необхідно залучити іноземний газ та іноземних партнерів для заповнення нашої ГТС», – висловився експерт.

 

Читайте також: Для Китаю торгівля зі США важливіша за «союз» із Росією – Степан Гавриш

 

На його думку, це можливо, у тому числі, через будівництво LNG-терміналів (термінали з отримання та регазифікації зрідженого газу – Ред.) або через добудову газотранспортної системи до тих країн, які можуть постачати через українську ГТС свій газ і, відповідно, постачати його на територію ЄС.

 

Читайте також: Припинення дії окремих положень Договору про дружбу з РФ – підстава для Росії розірвати його повністю – експерт

 

Залишайтеся в курсі головних новин України та Києва – підписуйтесь на наш Facebook,  Twitter  та Instagram