facebook Kyivtvyoutube trkНовости RSS

 

«Україна повинна розірвати договір про дружбу з Росією» – думка експерта

Понеділок, 16 квітня 2018 09:50

«На міжнародній арені Росія позіціонує війну на Сході України як «громадянський конфлікт» і повністю заперечує свою причетність до всього», – заявив в ефірі програми «Київ LIVE» телеканалу «Київ» Андрій Іллєнко, народний депутат України.

 

Отож «формальний Договір про дружбу і збережені дипломатичні відносини між нашими країнами вводять в оману і не дозволяють представникам міжнародної спільноти адекватно оцінити реалії того, що відбувається на Сході України», – говорить він.

 

«Весь договір у цілому потрібно денонсувати в одноосібному порядку. Оскільки Росія порушила пункт договору про територіальну цілісність», – висловив свою думку депутат.

 

«З точки зору міжнародного права, розірвання договору частинами, тобто скасування певних статей з нього, можливе лише за умови, якщо інша сторона (в даному випадку Росія – ред.) з цим погодиться, і це буде консенсус, або ж, якщо в самому договорі прописана процедура, яка дозволяє постатейну денонсацію. В цьому договорі такого не прописано», – сказав Андрій Іллєнко.

 

«У ситуації, коли в нас вже більше чотирьох років йде війна з Росією, яка окупувала частину території нашої держави, вбила десятки тисяч наших співгромадян, мільйони зробила біженцями, вчиняє терор на окупованих територіях, і водночас ми не те що не розірвали дипломатичні відносини… наявність такого Договору – це нонсенс», – вважає він.

 

Нагадаємо, що даний міжнародний документ «Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією» було укладено 31 травня 1997 року строком на 10 років. Дія його автоматично продовжується на наступні десятирічні періоди.

 

Читайте також: Місто бере на себе відповідальність за стан тепломереж – Віра Радченко

 

Читайте також: У будь-яку школу першими записуватимуть дітей, які живуть поблизу, а співбесід для них не буде – експерт

 

Залишайтеся в курсі головних новин України та Києва – підписуйтесь на наш Facebook,  Twitter  та Instagram