facebook Kyivtvyoutube trkНовости RSS

 

«Пенсійна реформа – це надання додаткових можливостей для людей накопичити достойну пенсію» – Наталія Веселова

Вівторок, 17 квітня 2018 19:17

«Запровадження другого накопичувального рівня – це якраз та реформа, яка дозволяє людині усвідомити, що вона є господарем власного життя. Людина не повинна покладатися на державу, а змолоду має піклуватися про те, якою буде її старість – забезпеченою чи ні. Тобто, ми сьогодні можемо і повинні сподіватися на себе», – зазначила в ефірі програми «Київ LIVE» телеканалу «Київ» Наталія Веселова, народний депутат України.

 

«Саме це і передбачає «Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування», який створює умови для обов’язкового накопичення. В ньому йдеться, що в перший рік із заробітної плати буде стягуватися 2% на індивідуальний рахунок. Тобто ці кошти не йтимуть до бюджету країни чи Пенсійного фонду, вони залишатимуться на індивідуальному рахунку. Далі ці відсотки (відрахувань – Ред.) будуть збільшуватись і впродовж 5 років досягнуть 7%», – пояснила вона.

 

«При цьому солідарна система не відміняється і розмір стягнень до неї не змінюється», – додала Наталія Веселова.

 

Експертка зауважила, що наразі обговорюється також варіант відмови від військового збору, що дозволить зменшити податкове навантаження на людину, а натомість запровадити відрахування на індивідуальні пенсійні рахунки для отримання в подальшому додаткової пенсії.

 

«Солідарна система передбачає солідарність поколінь, тобто молоде покоління робить відрахування у бюджет Пенсійного фонду України не собі, а тим, хто зараз отримує пенсію. Фактично молоде покоління утримує пенсіонерів, які відпрацювали на державу і зараз вже знаходяться в непрацездатному віці», – нагадала народний депутат України.

 

«Накопичувальна ж система передбачає накопичення коштів для себе, і накопичувач отримає їх при виході на пенсію. І тому кожен сам зможе регулювати, якою буде його пенсія, не залежачи від держави», – говорить Наталія Веселова.

 

Читайте також: Путін намагатиметься вбити клин між Францією та Німеччиною – політичний експерт

 

Читайте також: Легковик, маршрутка та автобус: У ДТП в Кривому Розі загинули 8 людей

 

Залишайтеся в курсі головних новин України та Києва – підписуйтесь на наш Facebook,  Twitter  та Instagram